Ogrzewanie i ocieplanie – katalog błędów
Podejmując się ogrzewania domu i zabezpieczenia jego mieszkańców przed nieprzyjemnym zimowym mrozem można popełnić kilka błędów. Błędy te prawdopodobnie przełożą się na rosnące koszty finansowe, co nie uszczęśliwi nikogo. Dlatego zanim rozpoczniesz ocieplanie mieszkania bądź świadom najczęściej popełnianych przewinień i staraj się ich unikać.
Błędy w ocieplaniu i ogrzewaniu domu
Źle przygotowane podłoże do ocieplania skutkuje brakiem osiągnięcia oczekiwanych efektów końcowych wykonywanej pracy. Ściany, których nie wyrównano bez gładkiej struktury nie nadają się do ocieplenia. To podstawowa wiedza, jaka powinni mieć profesjonalni fachowcy. Dlatego jeżeli wybrana przez Ciebie firma chce podjąć się zabiegu bez wygładzenia powierzchni ścian budynku zrezygnuj z jej usług. Brak zamontowania elewacji gwarantującej bezpieczeństwo przebywania przy ocieplanym budynku to ryzyko zdrowia i życia innych ludzi. Poza tym niezabezpieczony dom jest narażony na materialne straty pod postacią np. wybitych podczas pracy nad ociepleniem szyb okien. W pierwszej kolejności trzeba zająć się zabezpieczeniem obszaru remontu, a dopiero później przejść do pracy.
Pamiętaj, że warstwa ocieplenia musi być odpowiednio gruba. Oszczędność nie jest tutaj wskazana. Zbyt cienka warstwa styropianu albo wełny mineralnej przyczynia się do zmoczenia konstrukcji ocieplenia. Taki sposób postepowania nie obniży ani rachunków za energie ani kosztów wykonania ocieplenia mieszkania. Jeżeli klej na siatkę stanowiącą podstawę ocieplenia domu zostanie nałożony bezpośrednio, zamiast zostać umieszczonym na ścianie budynku, zagwarantowane jest odpadanie tynku po upływie zaledwie kilku lat. Tak przeprowadzana praca nie ma sensu. Należy zachowywać odpowiednią kolejność mocowania poszczególnych elementów ociepleniowych. Izolacyjną warstwę, jaka powoduje znaczne ocieplenie wnętrz mieszkania stanowi wełna mineralna i styropian. Są to materiały, jakie mogą łatwo ulec uszkodzeniom ze względu na działanie zmiennych warunków pogodowych. Zagraża im w szczególności woda z deszczu czy śniegu. Jeżeli nie osłonimy ich odpowiednio z pewnością przemokną i przestaną bardzo szybko spełniać swoje funkcje.
Dlatego potrzebujemy dachu do ich ochrony. Będzie on stanowił estetyczne uzupełnienie budynku, a jednocześnie zapewniał długotrwałość konstrukcji ocieplenia mieszkania. Błędy pojawiają się przy mocowaniu płyt ociepleniowych, układaniu siatek zbrojeniowych, instalowaniu nadporoży, a także nakładaniu warstwy kleju na termoizolacyjne płyty. Wykonując te czynności trzeba być bardzo dokładnym i uważnym. Ponieważ powtarzanie pracy będzie zabierało kolejne zasoby czasowe i finansowe. Przechodząc do pokrywania ścian tynkiem, trzeba dobrać go do wełny mineralnej. Musi mieć odpowiedni stopień przepuszczalności powietrza inaczej wilgoć dotrze do warstw ocieplających mieszkanie i je zniszczy. Uszkodzeniom ulegnie również sam tynk. Znając katalog najczęściej popełnianych błędów możesz zabrać się do pracy. Teraz już wiesz czego musisz się wystrzegać i w których momentach tworzenia ocieplenia uważać. Jeżeli zlecasz je ekipie remontowej czujnie nadzoruj wykonywane czynności.
Ponieważ nigdy nie mamy pewności czy cały proces przebiegnie bez zbednych zakłóceń.
Polecane artykuły
Starożytny teatr w Turcji
W wielu miejscach na świecie nawet dziś można zauważyć niesamowite pozostałości pradawnej kultury. Chociaż najsłynniejsze z nich znajdują się zwykle na terytorium Grecji lub Rzymu, warto czasami wyruszyć na ich poszukiwania również w innych miejscach na świecie. Niektóre z nich można podziwiać podc
Wrocław- weekend to za mało
Wybierając miejsce na spędzenie ciekawego weekendu w Polsce warto zwrócić uwagę na niewątpliwie uroczą stolicę Dolnego Śląska, czyli Wrocław. To przez niektórych zapomniane i niedoceniane miasto posiada jakąś magiczną moc, która wynika z uroku każdej uliczki, kamieniczki, kościoła, mostu, czy innej